Cocktail

Zajímavé informace o Phuket

Phuket je největší thajský ostrov a informací o něm jsou spousty. Na této stránce najdete to, co se do základních informací nevešlo, ale během vaší dovolené v Phuketu by se vám i tak mohlo hodit.

  • Některá letoviska na Phuketu jsou ideální pro rodiny s dětmi. Vstup z místních pláží do vody je totiž hodně pozvolný. Na druhou stranu ale mimo hlavní sezonu pozor na nebezpečné proudění a vysoké vlny na západním pobřeží.
  • Hlavní město ostrova se celým názvem jmenuje Muang Phuket a ještě dnes si zachovává tradiční ráz. Osobitý styl čínské a portugalské architektury, která město ovlivnila, v turistech nechává nezapomenutelné zážitky. Atmosféra je naštěstí ještě stále téměř nepoznamenaná turistickým ruchem.
  • Phuket je největší thajský ostrov – s pevninou ho spojuje takzvaný Most milenců.
  • V Thajsku nemohou pláže spadat pod soukromé vlastnictví hotelů, proto je často možné „chytit fleka“ i před těmi nejluxusnějším i hotely, které mají pláže samozřejmě pečlivě upravené a vybavené kompletními službami.
  • za návštěvu stojí ještě chrámy (Wat Chalong nebo Wat Phra Thong), popřípadě vodopád Ton Sai ukrytý uprostřed džungle ve vnitrozemí.
  • Tipy na další výlety najdete na stránce Phuket – kam vyrazit a to nejzákladnější informační minimum potom hledejte v kategorii Více o Phuketu, kde jsme se vám pokusili přiblížit polohu, nejlepší letoviska a pláže nebo třeba možnosti pro potápění.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Přemýšlíte, který ostrov nebo pláž Thajska je pro Vás nejlepší? Ponořte se do informací, které Vám přichystala cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-phuket.cz