Cocktail

Okolí letoviska Phuket

Je vám Phuket, i přesto, že je největším ostrovem Thajska malý? Zkuste štěstí v některém z letovisek, která jsou mu nejblíže. Popřípadě se vydejte dál – na druhý konec Thajska, kde je ale voda stejně průzračná a pláže minimálně stejně krásné.

Ko Samui patří ke zlatému thajskému středu – ať se to týká cen za ubytování nebo kvality služeb. Bangkok je symbolem souznění starého a tradičního s novým a moderním. Do letoviska Pattaya se potom vydejte tehdy, pokud si chcete svou dovolenou užít naplno.

Od Phuketu co by kamenem dohodil, možná jen o malý kousek dál leží čtveřice letovisek Ko Mook, Phi Phi, Krabi a Ko Lanta.

Ko Mook

Ostrov Ko Mook leží ve stínu známější provincie Krabi. Nicméně ale turistům, kteří na něj zavítají má co nabídnout. Minimálně nádherné pláže a jedny z nejlepších podmínek pro potápění v Thajsku. Navrch přidejte klid a pohodu a celkem příjemné ceny. Lepší už to asi ani být nemůže.

Phi Phi

Asi jen málo míst na světě proslavil nějaký film tak jako souostroví Phi Phi film Pláž s Leonardem Di Capriem v hlavní roli. Souostroví tvoří dva velké a několik menší ostrůvků. Obydlený je nicméně jen ten největší – Phi Phi Don.

Pokud chcete spatřit přímo lokace, kde se točilo, musíte do zátoky Ao Maya. Možná vás ale zklame to, že vypadá jinak než ve filmu – filmaři ji totiž následně ještě počítačově upravili.

Krabi

Krabi není jediné místo. Jde o celou provincii. A nutno podotknout, že velmi oblíbenou provincii. Podmínky pro potápění jsou tady ideální, podobné je to i s kvalitou resortů a cenami za ubytování.

Ko Lanta

Daleko to z Phuketu není ani na souostroví Ko Lanta. I to patří ke zlatému thajskému středu. Ač ho tvoří několik ostrůvků, turisté zatím objevili jen ten hlavní, největší. Pokud se chcete vyhnout shonu v těch nejrušnějších letoviscích a zároveň nebydlet úplně mimo civilizaci, tak vyrazte sem.

Za půlnočním tancem a neuvěřitelnými zážitky se vydejte na Ko Phangan. Za želvami a skvělým potápěním na ostrov Ko Tao. Zatím nepříliš zasažený turistickým ruchem je souostroví Ko Chang a dosti podobně je na tom i Ko Samet.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Přemýšlíte, který ostrov nebo pláž Thajska je pro Vás nejlepší? Ponořte se do informací, které Vám přichystala cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-phuket.cz