Cocktail

Zajímavosti letoviska Phuket

Nevíte, co přivést známým jako suvenýr? Tápete v systému thajského platidla baht, nebo jen přemýšlíte, čím si ukrátit chvíli mezi opuštěním pláže a večerním programem? Thajsko je země nám dost vzdálená, tudíž pro našince plná zajímavostí a zvláštností. Pár z nich jsme pro vás sesbírali.

Ne na pláž, ale na kurz vaření!

Spoustě lidem to přijde zvláštní, ale velmi oblíbenou kratochvílí pro turisty se v posledních letech staly kurzy vaření. Nabízí je minimálně jeden resort snad na každém ostrově. Kurzy začínají na krátkých odpoledních lekcích, kde se naučíte jeden jednoduchý chod, existují ale i kurzy několikadenní, kde se seznámíte s thajskou kuchyní opravdu důkladně. Navíc samozřejmě můžete všechny vytvořené pokrmy sníst.

Money Money Money…

Oficiálním platidlem je v Thajsku baht. Kurz se samozřejmě mění, ale vycházet můžete z předpokladu, že jeden za sto českých korun dostanete asi 150 bahtů. Jeden baht se poté dělí na sto satangů. Do rukou se vám v Thajsku mohou dostat jak mince, tak papírové bankovky.

Jen pozor na to, že na mincích nejsou arabské číslice. Orientace v papírových bankovkách je nepoměrně snazší – nejen, že jsou na nich hodnoty uvedené i nám blízkými arabskými číslicemi, ale navíc s jejich hodnotou roste i jejich reálná fyzická velikost.

Typický suvenýr? Ramenní vak

Přemýšlíte, co si přivést domů jako památku? Sáhněte po praktickém tlumoku přes rameno. V Thajsku ho nosí každý druhý. Ty původní vznikaly ručně, velká část toho, co je k dostání na tržištích dnes, ale vzniká průmyslově, na strojích. Nicméně i tak jde o pěkný suvenýr z cesty. Seženete ho na každém tržišti, nekupujte ale první kus a podívejte se i po cenách v okolních stáncích.

Základní informace o Phuketu hledejte na stránce Více o Phuketu, tipy na to, kam vyrazit na výlet potom ve stejnojmenné sekci, tedy pod písmenky Kam vyrazit.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Přemýšlíte, který ostrov nebo pláž Thajska je pro Vás nejlepší? Ponořte se do informací, které Vám přichystala cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-phuket.cz