Cocktail

Kam vyrazit v letovisku Phuket?

Bílá pláž, ledový koktejl, sluníčko, šplouchající moře… že vás to po pár dnech omrzí? Pak se vydejte na výlet. Phuket je totiž plný míst, která stojí za to navštívit. My pro vás vybíráme ty nejznámější, nejkrásnější a nejzajímavější. A pokud vás snad Phuket nezaujal, pak mrkněte na stránku Phuket – poznejte okolí, kde vybíráme ty nejznámější destinace v okolí.

Phuket – Fantasea

Východním směrem od letoviska Hat Kamala leží zábavní park, který pravděpodobně nemá na světě obdoby. Přirovnat by se možná nechal k cirkusovému programu se zvířaty. Vše je podřízeno thajské tradici, proto počítejte s blyštivými kostýmy, tradiční hudbou a tancem. A také se slony – na podiu se jich v jednu chvíli sejde prý až třicet.

Pokud byste ale na internetu pátrali po záběrech z domácích videokamer a fotoaparátů, pak nejspíš ostrouháte. Park totiž přísně hlídá to, aby nikdo nepronesl dovnitř fotoaparát nebo kameru. Všechno musí zůstat v sejfu před branami.

Phuket – výlet na Phi Phi

Scénické souostroví Phi Phi je jedním z nejkrásnějších míst Thajska. Až do přelomu tisíciletí přitom o tomto souostroví vědělo jen minimum cestovatelů. Co stojí za jeho současnou popularitou? Film!

V roce 2000 sem totiž režisér David Boyle umístil děj filmu Pláž. Ten pohrdal klasickým komerčním turismem – paradoxně právě ten se na Phi Phi rozvinul po uvedení filmu úplně nejvíc.

Phuket – útulek pro gibony

Ve vnitrozemí na severu ostrova máte možnost navštívit záchrannou stanici pro gibony. Místní ošetřovatelé se snaží začlenit je postupně zpátky do volné přírody. Protože ale nejde o levnou záležitost jsou vděční za každý příspěvek od turistů, kteří sem vyrážejí, když už je ležení na pláží nebaví.

Phuket – zátoka Phang Nga

Pokud patříte k fanouškům agenta s povolením zabíjet, tedy Jamese Bonda, pak se vydejte do zátoky Phang Nga. Právě na ní se totiž natáčeli některé ze záběrů do bondovky ze 70. let. Mimochodem – tato zátoka je prý nejfotografovanější a zároveň nejfotogeničtější místo Thajska.

Nenašli jste na této stránce to, co jste hledali? Pak zkuste štěstí třeba v kategorii Více o Phuketu, kde jsme sesbírali základní informace o tomto letovisku. Zajímavosti vás zase nechají nahlédnout do thajských kuriozit a perliček.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Přemýšlíte, který ostrov nebo pláž Thajska je pro Vás nejlepší? Ponořte se do informací, které Vám přichystala cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-phuket.cz