Cocktail

Letovisko Phuket

Phuket leží na pobřeží Andamanského moře a od hlavního města Thajska, Bangkoku, ho dělí asi 90 minut letu. V přepočtu na kilometrovou vzdálenost je to asi 700 kilometrů jižním směrem. Nicméně Phuket má své vlastní mezinárodní letiště, a proto odpadá zdlouhavé přejíždějí autobusem nebo autem.

Phuket je největší a nejobydlenější thajský ostrov. Jen přímo ve stejnojmenném hlavním městě Phuket žije asi 70 tisíc obyvatel. V hlavní sezoně pak počet obyvatel Phuketu ještě prudce vystřelí vzhůru.

Phuket je označovaný za perlu Andamanského moře a je nejluxusnějším a zároveň i nejdražším thajským letoviskem. Na druhou stranu, ale žádné jiné letovisko v této části Asie nenabízí tak vysoký standard služeb jako právě Phuket.

Centrem zábavy je tady pláž Patong – která se pomalu ale jistě zbavuje nálepky místa, kde kvete sexuální turistika. Punc luxusu pak pro změnu mají pláže Hat Karon a Hat Surin. Obecně pak platí, že na Phuketu se turisté více koncentrují na západní pobřeží.

Phuket se také každoročně umisťuje v žebříčcích o nejlepší potápěčské lokality na planetě – za tím nejlepším potápěním se prý vyplatí vyrazit na lodi na některý z malých ostrůvků v okolí.

V neposlední řadě je potom Phuket i ideálním výchozím bodem pro další poznávání Andamanského pobřeží. V hlavní sezoně odsud každý den vyplouvají lodě na scénické souostroví Phi Phi proslavené filmem Pláž. Tanečníci z celého světa pak považují Phuket za jednu z bran na ostrov Ko Phangan, kde probíhají slavné Úplňkové party.

Tomu, kam vyrazit, jsme ostatně věnovali celou sekci. Další kategorie potom patří nejznámějším letoviskům v okolí. Pokud vás tedy Phuket neláká, pak se podívejte na sekci Phuket – poznejte okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Přemýšlíte, který ostrov nebo pláž Thajska je pro Vás nejlepší? Ponořte se do informací, které Vám přichystala cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-phuket.cz